Christmas Quizes Day

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4- do udziału w konkursach świątecznych po angielsku Christmas Quizes Day. Konkursy będą odbywać się w środę 19 grudnia 2018r. na przerwach na pierwszym piętrze, będzie można rozwiązać quiz lub krzyżówkę związaną ze świętami w Wielkiej Brytanii i USA. Do jutra (środa) można też oddawać plakat na konkurs - ilustracja wybranego słowa angielskiego związanego ze świętami. Czas na przerwach umilą nam angielskie kolędy i piosenki świąteczne.

• 2019-12-15, 3. NIEDZIELA ADWENTU, NIEDZIELA RADOŚCI - GAUDETE
    Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”. Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: „Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Christmas Quizes Day

09-13.12.2019