Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

We wtorek, 18 grudnia 2018r., przedstawiciele szkoły z klas 6 oraz 3 klasy gimnazjum wraz z s. Sabiną Żak udali się na ul. Franciszkańską na spotkanie opłatkowe z Abp. Markiem Jędraszewskim. Oprócz nas zebrały się tam również inne katolickie szkoły z całego Krakowa, jednak mimo niemałej liczby osób, arcybiskup znalazł dla każdego chwilę. Nasza szkoła podarowała arcybiskupowi własnoręcznie robione pierniczki wraz ze szczerymi i pięknymi życzeniami bożonarodzeniowymi. Podzieliliśmy się opłatkiem, po czym arcybiskup złożył życzenia każdemu z nas i zdążył również chwilę z nami porozmawiać! Podczas całego spotkania towarzyszyły nam piękne kolędy, śpiewane przez nas wszystkich, co jeszcze bardziej potęgowało świąteczną, radosną atmosferę. Cało spotkanie było zachowane w szczęśliwym, bożonarodzeniowym klimacie. Potem wróciliśmy do naszych szkół i przekazaliśmy pozostałym uczniom życzenia od arcybiskupa.

Zuzanna Szczypczyk, 6c

Zdjęcia można obejrzeć tutaj lub klikając w poniższy link

• 2019-12-15, 3. NIEDZIELA ADWENTU, NIEDZIELA RADOŚCI - GAUDETE
    Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”. Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: „Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

09-13.12.2019