Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

We wtorek, 18 grudnia 2018r., przedstawiciele szkoły z klas 6 oraz 3 klasy gimnazjum wraz z s. Sabiną Żak udali się na ul. Franciszkańską na spotkanie opłatkowe z Abp. Markiem Jędraszewskim. Oprócz nas zebrały się tam również inne katolickie szkoły z całego Krakowa, jednak mimo niemałej liczby osób, arcybiskup znalazł dla każdego chwilę. Nasza szkoła podarowała arcybiskupowi własnoręcznie robione pierniczki wraz ze szczerymi i pięknymi życzeniami bożonarodzeniowymi. Podzieliliśmy się opłatkiem, po czym arcybiskup złożył życzenia każdemu z nas i zdążył również chwilę z nami porozmawiać! Podczas całego spotkania towarzyszyły nam piękne kolędy, śpiewane przez nas wszystkich, co jeszcze bardziej potęgowało świąteczną, radosną atmosferę. Cało spotkanie było zachowane w szczęśliwym, bożonarodzeniowym klimacie. Potem wróciliśmy do naszych szkół i przekazaliśmy pozostałym uczniom życzenia od arcybiskupa.

Zuzanna Szczypczyk, 6c

Zdjęcia można obejrzeć tutaj lub klikając w poniższy link

• Środa 2019-08-21, Wspomnienie Św. Piusa X, Papieża
    Mt 20,1-16a
    Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: «Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam». Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: «Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?» Odpowiedzieli mu: «Bo nas nikt nie najął». Rzekł im: «Idźcie i wy do winnicy». A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: «Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych». Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: «Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty». Na to odrzekł jednemu z nich: «Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?» Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim