Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy

1 lutego, czyli w najbliższy piątek odbędzie się Święto Szkoły i Patronki. Zaś samo wspomnienie naszej patronki bł. Laury Vicuňy przypada 22 stycznia - w tym roku podczas ferii.

Plan dnia - 1 lutego 2019 r.

W tym świątecznym dniu odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie przychodzą w strojach galowych.

Klasy 1-3  zajęcia z wychowawcą od godziny 8.00.
Klasy 4 -8 spotykają się z wychowawcami pod szkołą o godzinie 8.40.
Wyjście do kościoła około 8.45.
9.00 - Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta około
10.20 - uroczysta gala w sali gimnastycznej naszej szkoły, przedstawienie teatru Boska Trupa.
około 11.30 - zajęcia w klasach z wychowawcami do godziny 12.30.
Klasy 7 i 8 po spotkaniu w sali gimnastycznej wracają na lekcje do budynku LO na os. Jagiellońskim.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dziadków do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.00.

W tym dniu zajęcia kończą się o godzinie 12.30. Odwołane są również wszelkie koła i zajęcia dodatkowe.

• 2019-12-15, 3. NIEDZIELA ADWENTU, NIEDZIELA RADOŚCI - GAUDETE
    Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”. Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: „Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy

09-13.12.2019