Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy

1 lutego, czyli w najbliższy piątek odbędzie się Święto Szkoły i Patronki. Zaś samo wspomnienie naszej patronki bł. Laury Vicuňy przypada 22 stycznia - w tym roku podczas ferii.

Plan dnia - 1 lutego 2019 r.

W tym świątecznym dniu odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie przychodzą w strojach galowych.

Klasy 1-3  zajęcia z wychowawcą od godziny 8.00.
Klasy 4 -8 spotykają się z wychowawcami pod szkołą o godzinie 8.40.
Wyjście do kościoła około 8.45.
9.00 - Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta około
10.20 - uroczysta gala w sali gimnastycznej naszej szkoły, przedstawienie teatru Boska Trupa.
około 11.30 - zajęcia w klasach z wychowawcami do godziny 12.30.
Klasy 7 i 8 po spotkaniu w sali gimnastycznej wracają na lekcje do budynku LO na os. Jagiellońskim.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dziadków do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.00.

W tym dniu zajęcia kończą się o godzinie 12.30. Odwołane są również wszelkie koła i zajęcia dodatkowe.

• Środa 2019-08-21, Wspomnienie Św. Piusa X, Papieża
    Mt 20,1-16a
    Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: «Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam». Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: «Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?» Odpowiedzieli mu: «Bo nas nikt nie najął». Rzekł im: «Idźcie i wy do winnicy». A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: «Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych». Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: «Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty». Na to odrzekł jednemu z nich: «Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?» Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy