Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Fizyki UJ

Popołudnie 24 maja 2019 dwudziestu dwóch uczniów i uczennic klas ósmych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum  spędziło w laboratoriach I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie samodzielnie i w pełni profesjonalnych warunkach przeprowadzali doświadczenia, których wykonanie  w warunkach szkolnych nie jest możliwe.

Nasi fizycy zmagali się bowiem z eksperymentami dedykowanymi studentom różnych kierunków UJ, wykonywali identyczne jak oni procedury oraz byli nadzorowani przez tych samych pracowników naukowych.

Jak twierdzą sami uczniowie, obsługiwanie skomplikowanych urządzeń, czytanie schematów obwodów elektrycznych, łączenie kabelków i profesjonalne opracowywanie wyników pomiarów nie było dla nich wyzwaniem, gdyż podobne umiejętności ćwiczyli przez cały rok szkolny na konsultacjach z fizyki.

Warto nadmienić, że było to możliwe, między innymi, dzięki profesjonalnemu sprzętowi elektronicznemu dostarczonemu przez Ojca naszego kolegi Bartka - Pana Krzysztofa Bogusza, za co składamy Mu najserdeczniejsze podziękowania.

Nic więc dziwnego, że wiedza i przygotowanie naszych uczniów spotkały się z entuzjastyczną oceną pracowników naukowych I Pracowni Fizycznej, którzy wielokrotnie podkreślali doskonałe ich przygotowanie i szeroką wiedzę - znacznie przekraczającą poziom szkoły podstawowej i gimnazjum.

• Wtorek 2019-07-16, 15. tydz. zwykły
    Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Fizyki UJ