Spotkanie z Pisarzem

W ubiegły wtorek 11 czerwca klasy piąte naszej szkoły wzięły udział w jednym z wydarzeń Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. W ramach Festiwalu odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha spotkanie z czołową postacią polskiej literatury dla dzieci i młodzieży - Panem Grzegorzem Kasdepke - autorem między innymi „Detektywa Pozytywki”. Pan Grzegorz jest autorem wielu książek, wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym za swoją twórczość między innymi Nagrodą Literacką imienia Kornela Makuszyńskiego. Zaskarbił sobie sympatię małych i dużych czytelników oraz uznanie krytyków. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”.

Wydarzenie zatytułowane „45 puknięć w głowę” przebiegało wesoło. Bohater od samego początku nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami. Dzieci wymyślały temat, na który pisarz mógłby w przyszłości stworzyć książkę. Potem uczniowie zadawali pytania nie tylko o pracę pisarza, ale także o prywatne życie. Spotkanie było ciekawe i inspirujące nie tylko dla przyszłych twórców. Na koniec pisarz rozdawał autografy i własnoręcznie wpisywał dedykacje do przyniesionych przez dzieci książek.

• Wtorek 2019-07-16, 15. tydz. zwykły
    Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Pisarzem