Strona główna

Spotkanie z Pisarzem

          W ubiegły wtorek 11 czerwca klasy piąte naszej szkoły wzięły udział w jednym z wydarzeń Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. W ramach Festiwalu odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha spotkanie z czołową postacią polskiej literatury dla dzieci i młodzieży - Panem Grzegorzem Kasdepke - autorem między innymi „Detektywa Pozytywki”. Pan Grzegorz jest autorem wielu książek, wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym za swoją twórczość między innymi Nagrodą Literacką imienia Kornela Makuszyńskiego. Zaskarbił sobie sympatię małych i dużych czytelników oraz uznanie krytyków. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”.

          Wydarzenie zatytułowane „45 puknięć w głowę” przebiegało wesoło. Bohater od samego początku nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami. Dzieci wymyślały temat, na który pisarz mógłby w przyszłości stworzyć książkę. Potem uczniowie zadawali pytania nie tylko o pracę pisarza, ale także o prywatne życie. Spotkanie było ciekawe i inspirujące nie tylko dla przyszłych twórców. Na koniec pisarz rozdawał autografy i własnoręcznie wpisywał dedykacje do przyniesionych przez dzieci książek.

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2019-10-14, 28. tydz. zwykły
    Łk 11, 29-32
    Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Pisarzem

14-18.10.2019